profi@profimajster.sk
Kominárska 3/A, 831 04 Bratislava

< Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU >

Elektroinštalácia rodinného domu a bytu

PROFIMAJSTER poskytuje služby v oblasti realizácie elektroinštalácie v rodinných domoch a bytoch.

  • realizácia projektov elektroinštalácie
  • komplexná realizácia NN elektrických prípojok
  • montáž svietidiel, lámp, zásuviek, vypínačov a snímačov (interiér aj exteriér)
  • realizácia odborných prehliadok a revízií elektrických zariadení
  • takisto realizujeme zapojenie a oživenie elektrických zariadení do trvalej prevádzky
  • návrh a montáž bleskozvodov

Prečo je potrebná rekonštrukcia elektroinštalácie v starších bytoch alebo rodinných domoch?

Na elektroinštaláciu sú v dnešnej dobe kladené iné nároky ako v minulosti. Používame omnoho viac spotrebičov, po druhé v starších objektoch bola elektroinštalácia robená podľa vtedajších noriem a z materiálov, ktoré sa dnes už nepoužívajú.

V minulosti sa na elektrické rozvody používal hliník. Hliník nie je veľmi vhodný materiál na elektrické rozvody z dôvodu jeho horšej elektrickej vodivosti. Z tohto dôvodu v inštalačných škatuliach pri skrutkových spojoch prichádzalo pri prechode prúdu k prehrievaniu spoja a postupnému uvolneniu káblov zo svoriek. Z tohto dôvodu, prichádzalo k iskreniu a pod. čo mohlo viesť až k požiaru.

Okrem nevyhovujúcich materiálov je ďalším problémom nedostatočné dimenzovanie jednotlivých okruhov, rozmiestnenie a počet potrebných zásuviek v domácnosti.

Projekt elektroinštalácie v rodinnom dome a byte

Ako bolo spomínané vyššie, dnešné domácnosti majú iné nároky na elektroinštaláciu ako v minulosti. Hlavným rozdielom je počet elektrospotrebičov, ktoré dnes v našich domácnostiach používame.

Vysoké nároky sú na elektrické rozvody kladené v kuchyni, obývacej izbe a z hľadiska bezpečnosti v kúpeľni.

Elektroinštalácia v izbách

Počet zásuvkových obvodov je závislý od veľkosti rodinného domu alebo bytu. Pre izby by mal byť zriadený minimálne jeden zásuvkový obvod. Pričom izba z najväčším odberom elektrickej energie je obývačka. Túto odporúčame zapojiť na samostatný obvod.

Pri príprave elektroinštalácie by sme mali myslieť aj na to aké spotrebiče budeme v danej izbe používať. na rozdiel od minulosti, používame veľké množstvo elektroniky, ktorú je potrebné niekde zapnúť, prípadne nabíjať.

Zvláštnu pozornosť si zaslúži obývacia izba, tu by sme už pri plánovaní mali vedieť kde budeme mať umiestnený stolík s televízorom a domácim kinom. Okrem týchto spotrebičov tu môže byť umiestnený počítač či NAS. Z tohto dôvodu, by sme tu nemali zabudnúť ani na dostatočne dimenzované dátové rozvody.

Už pri plánovaní by sme mali mať predstavu, kde bude umiestnený nábytok, aby sme jednotlivé zásuvky umiestnili na správne miesto.

Elektroinštalácia v kuchyni

Osobitné požiadavky by sme mali venovať kuchyni a napájaniu spotrebičov v nej. Tu by sme mali už pri plánovaní kuchyne vedieť, kde budú jednotlivé spotrebiče umiestnené. Vhodné je ešte spotrebiče rozdeliť na vstavané a umiestnené na kuchynskej linky. Vstavané by mali mať každý svoju zásuvku - jedná sa o chladničku, rúru,  mikrovlnku, varnú dosku, umývačku riadu a pod.

Elektroinštalácia v kúpeľni

Elektrické zásuvky v kúpeľni musia byť pripojené na samostatný obvod, ktorý by mal byť chránený aj prúdovým chráničom. Ak je v kúpeľni umiestnený bojler, alebo kotol ústredného kúrenia tieto by mali byť takisto zapojené na samostatné okruhy.

Ostatné rozvody

Okrem elektrických rozvodov v jednotlivých izbách, by sme mali myslieť aj na dátové rozvody (LAN a WiFi) a rozvod televízneho signálu (koaxiálne káble). Tieto rozvody a počet dátových zásuviek v jednotlivých izbách je potrebné dobre naplánovať.

Okrem dátových rozvodov v dome, musíme myslieť na to, že v dome môže byť namontovaný alarm, kamerový systém a elektronický vrátnik. Aj pre tieto prípady, je potrebné na fasádu vyviesť požadované rozvody. Neskoršia realizácia týchto rozvodov, môže byť komplikované a zalištované káble na fasáde môžu byť nevzhľadné.

Nemali by sme zabudnúť ani na prípojku nášho domu k internetu. Technológia akou budeme pripojený je závislá od poskytovateľa. Na toto je vhodné myslieť vopred a z vhodného miesta v dome je potrebné na hranicu pozemku vyviesť chráničku.

Pri rodinných domoch je potrebné myslieť aj na vonkajšie rozvody elektrickej energie, aby sme pri používaní elektrospotrebičov na dvore nemuseli z domu zbytočne ťahať predlžovacie káble.

Ak plánujete na dvore samostatnú garáž alebo dielňu je tiež potrebné myslieť na rozvod pre tieto budovy. Je pravdepodobné, že tu budete potrebovať aj napätie 400 V.

Revízia elektroinštalácie

Ak nám elektroinštalácia dobre slúži, tak si jej prítomnosť ani neuvedomujeme. Elektrické spotrebiče používame bez akýchkoľvek problémov. No, aj skryté nedostatky, prípadne zanedbanie bezpečnostných predpisov predstavujú v budúcnosti potencionálne ohrozenie, v lepšom prípade môžu byť len zdrojom porúch.

Ak chcete zistiť skutočný stav elektroinštalácie v domácnosti či spĺňajú požiadavky noriem sa môžete obrátiť na revízneho technika. Ten na základe odbornej prehliadky a odbornej skúšky zistí prípadné nedostatky. Takisto vám poradí ako je možné tieto nedostatky odstrániť.

Revíziu elektroinštalácie nie je potrebné podceňovať. Revízia v bytových domoch je zo zákona potrebná každých 3-5 rokov! Vďaka nej sa môžete vyhnúť nepríjemným situáciám v prípade skratu, že vám poisťovňa vzniknuté škody neuhradí.

Realizujeme

Profi zľavy

 

Zľava Villeroy-BochZľava 20% na svietidlá Jorvik Zľava na keramiku Soukup Zľava 35% na dvere a zárubne od GET Štúdio Dverí Zľava 25% na dvere a zárubne Sapeli Zľava Siko Zľava Adlo Zľava Parkett StoreZľava Artica Decor Zľava Agrob Zľava KomandorZľava Zlomek Zľava AgrobZľava 20% na obklady a dlažby RakoZľava 20% na obklady a dlažby Rako

 

 

Povedali o nás

73 Rád by som sa tiež touto cestou podelil so skúsenosťou s firmou PROFIMAJSTER. Spoločnosť sme požiadali o pomoc s rekonštrukciou staršieho bytového domu. Boli sme veľmi spokojní už od úvodnej kalkulácie, kde sa myslelo aj na najmenšie detaily. Práce prebiehali bez komplikácii a presne podľa dohodnutého harmonogramu. Páni majstri sú veľmi šikovní, milí a pracujú naozaj čisto. Počas prác nebol najmenší problém či už s dodatočnými úpravami, prípadne s doplnením projektu. Bolo zrejmé, že Profimastri vedia čo majú robiť a na základe svojich dlhoročných skúseností nám neváhali poradiť a vždy nájsť vhodné riešenie. Ak zvažujete úpravu svojho bývania, respektíve pracoviska, odporúčam osloviť spoločnosť PROFIMAJSTER. Ďakujem za spoluprácu a nech sa darí.
Tomáš, Bratislava - Staré Mesto

72 Profimajster som kontaktoval ohľadom kompletnej rekonštrukcie panelákového bytu. Od začiatku (dohadovania termínu rekonštrukcie, podmienok, realizácie) až do konca (zakončenia rekonštrukcie, finálnej platby, prípadných dorábok po rekonštrukcii) sa pán Kurpaš (ako aj robotníci) správali veľmi profesionálne. Špeciálne by som chcel oceniť prístup pána Kurpaša, ktorý vyhovel mojím naáročným požiadavkám, kde sa dalo, a kde to nešlo, tam sme našli spoločné riešenie. Mimoriadne spokojný som bol s pánom Kožíkom, ktorý bol zodpovedný za sadrokartón a znížené stropy, maľovku a finálne aj pokládku podláh v celom byte. Jeho nadpriemerný pro-zákaznícky prístup uľahčili celú rekonštrukciu. Neváhal bg som mu zveriť do rúk ďaľšiu rekonštrukciu. Čo sa týka bodov, ktoré by sa mohli vylepšiť, by bola proaktívnejšia komunikácia zo strany pána obkladača, ktorou by sme sa mohli vyhnúť jemným - no pomerne viditeľným - estetickým chybám a nedostatkom na dlaždiciach. Toto je ale bod, ktorý píšem z dôvodu možno chorobného puntičkárstva. Obklady inak držia v poriadku. Čas rekonštrukcie bol skoro presne dodržaný, kde došlo k predĺženiu o 1,5 týždňa. Toto však bolo stále zahrnuté v odchýlke, na ktorú sme boli dopredu upozornení pánom Kurpašom, a skoro určite to bolo spôsobené našimi špecifickými požiadavkami počas rekonštrukcie. Takže pri tomto bode 100%. Čo sa týka dodržania odhadovaného rozpočtu a nákladov, bola odchýlka približne len o6-7%. Avšak, opäť to bolo spôsobené našími špeciálnymi a dodatočnými požiadavkami počas rekonštrukcie. Takže aj tu veľmi veľká spokojnosť. Celkovo by som firmu Profimajster ohodnotil 9/10 a určite by som ju odporučil hocikomu, kto potrebuje komplexnú rekonštrukciu a nechce ju realizovať sám. Určite by som Profimajster oslovil v prípade rekonštrukcie znovu.
S pozdravom, Janík

71 Chcela by som Vám aj touto cestou vysloviť poďakovanie za perfektne zvládnuté práce v našom byte. Boli sme veľmi spokojní s tým, ako promptne ste reagovali na akékoľvek naše dodatočné požiadavky. Takisto majstri, ktorí u nás pracovali - boli veľmi ochotní, ústretoví, trpezliví, pracovali systematicky a pedantne. Byt bol odovzdaný uprataný od hrubej špiny, kalkulácia nebola prekročená, termín dodržaný. Vašu firmu budeme odporúčať svojim známym a čokoľvek by sme v budúcnosti plánovali rekonštruovať, vieme, na koho sa obrátiť. Ešte raz ďakujeme, želáme Vám veľa úspechov.
Katarína Ilnická - Centrum

70 Chcem sa podakovat za bezproblemovu rekonstrukciu, pri mojich skusenostiach sa to nestava casto. Profesionalny pristup pana Sekeraka, ochota remeselnikov a cele zastresenie Profimajstrov bolo na vysokej urovni.Budem sa tesit na dalsiu spolupracu.
Mgr.art Zuzana Funková - Ružinov

69 Po drobnej predchadzajúcej menšej práci u nás na hoteli kde sme si ich vyskúšali, sme sa opät rozhodli pre firmu PROFIMAJSTER. Robili sme rozsiahlu rekonštrukciu penziónu, kúrenie, rozvody voda - 3 poschodia, podlahové kúrenie, potery, obkladanie, drevné montáže a všetko vyšlo načas a podľa vopred dohodnutých pravidiel. Hlavne to zvládli načas, lebo termín bol daný keďže nám potom už prichádali nový hostia...
Hedviga Chromá - Neustift, Rakúsko

68 We hired Profimajster for a complete renovation of our apartment. They have done a professional work and we are very satisfied with the results. The quality of the materials they used is very good. Our communication was very good and they answered all our requests promptly. They also collaborated very well with our architect. I would definitely...
Anca Bejan - Palisády

čítať viac

 
Daľšia rerefencia(vľavo)
Chcela by som Vám aj touto cestou vysloviť poďakovanie za perfektne zvládnuté práce v našom byte. Boli sme veľmi spokojní s tým, ako promptne ste reagovali na akékoľvek naše dodatočné požiadavky. Takisto majstri, ktorí u nás pracovali - boli veľmi ochotní, ústretoví, trpezliví, pracovali systematicky a pedantne. Byt bol odovzdaný uprataný od hrubej špiny, kalkulácia nebola prekročená, termín dodržaný. Vašu firmu budeme odporúčať svojim známym a čokoľvek by sme v budúcnosti plánovali rekonštruovať, vieme, na koho sa obrátiť. Ešte raz ďakujeme, želáme Vám veľa úspechov.
Katarína Ilnická - Centrum
Chcem sa podakovat za bezproblemovu rekonstrukciu, pri mojich skusenostiach sa to nestava casto. Budem sa tesit na dalsiu spolupracu. Profesionalny pristup pana Sekeraka, ochota remeselnikov a cele zastresenie Profimajstrov bolo na vysokej urovni.
Mgr.art Zuzana Funková - Ružinov
Po drobnej predchadzajúcej menšej práci u nás na hoteli kde sme si ich vyskúšali, sme sa opät rozhodli pre firmu PROFIMAJSTER. Robili sme rozsiahlu rekonštrukciu penziónu, kúrenie, rozvody voda - 3 poschodia, podlahové kúrenie, potery, obkladanie, drevné montáže a všetko vyšlo načas a podľa vopred dohodnutých pravidiel...
Hedviga Chromá - Neustift, Rakúsko
We hired Profimajster for a complete renovation of our apartment. They have done a professional work and we are very satisfied with the results. The quality of the materials they used is very good. Our communication was very good and they answered all our requests promptly. They also collaborated very well with our architect. I would definitely...
Anca Bejan - Palisády
Rada by som Vám – a to všetkým – poďakovala za dokončenú rekonštrukciu bytu. Nebudem tajiť, že som mala obavy z toho, ako to dopadne. Ako stavebník som nemala bohaté skúsenosti a aj tie neboli dobré. Predchádzajúce firmy nedodržali termíny, kvalitu prevedenia, rozpočet podstatne prekročili. A výpočet problémov ešte nie je konečný.
Ing. Alena Odlerová - Ružinov
Daľšia rerefencia(vpravo)