profi@profimajster.sk
Kominárska 3/A, 831 04 Bratislava

< Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU > < Zaviedli sme bezpečnostné opatrenia - chránime Vás našich zákazníkov aj našich majstrov pred ochorením Covid 19 > < Pracujeme nepretržite na 100%. > < Máme stálych zamestnancov - PROFESIONÁLOV v každom odbore > < Objednajte si rekonštrukciu svojho bytu alebo domu teraz > < Garantujeme Vám spokojnosť a kvalitne prevedené práce > < Viac info o opatreniach Covid 19 TU >

Podrezávanie vlhkého muriva strojovou pílou

PODREZÁVANIE MURIVA DIAMANTOVÝM LANOM

Izolácia metódou podrezania vlhkého muriva diamantovým lanom s vložením hydroizolačnej fólie.
Rezanie lanovou pílou s diamantovým lanom je v súčasnosti jedna z najprogresívnejších metód. Izolácia diamantovým lanom nie je obmedzená zložením muriva (betón, kameň každého druhu, zmiešané murivo a iné), ani silou (hrúbkou) muriva. Murivo však nesmie byť sypké. Každý objekt je pred zahájením práce potrebné zhliadnuť a zamerať sanačným technikom.

Popis technológie

 • zvolí sa dĺžka lana potrebná pre rezanie konkrétneho muriva podľa jeho sily a členitosti okolitého priestoru.
 • inštaluje sa stroj, ukotvia sa vodiace kladky a prevlečie sa diamantové lano medzi jednotlivými kladkami.
 • lokalizujú sa a prípadne sa odstránia všetky prekážky, ktoré sa v rovine rezu nachádzajú.
 • vkladanie fóliovej izolácie do prerezanej špáry, dosky (fólie) sa vzájomne prekrývajú a taktiež majú presah cez murivo, ktorý je potrebný pre napojenie ďalších izolácií.
 • injektovanie špáry cementovou zmesou ( beztlaková injektáž ).
 • povrchová úprava muriva – staré, vlhké a presolené omietky je potrebné odstrániť a vykonať nové sanačné omietky.

 

PODREZÁVANIE MURIVA REŤAZOVOU PÍLOU

Izolácia metódou podrezania vlhkého muriva reťazovou pílou s vložením hydroizolačnej fólie.

Táto technológia je dvojstupňová.

 • V prvom stupni sa vykoná oddelenie muriva – prerezanie muriva.
 • V druhom stupni sa vloží nová hydroizolácia a špára sa uzavrie pevnostnými klinmi s injektážou.
 • Reťazová píla má jednotlivé články reťaze z tvrdokovu. Je určené pre tehelné murivo s rovnou ložnou špárou.

Popis technológie

 • odstránenie omietky v mieste rezania.
 • podklad pozdĺž muriva musí byť tvrdý a dostatočne pevný v šírke cca 1,50 m pre pojazd stroja.
 • po prerezaní 1m dĺžky muriva sa drážka prečistí a vloží sa niektorý z typov izolácie z polyetylénu alebo skleneného laminátu o hrúbke 1,5-2 mm a zaklinuje.
 • cyklus sa opakuje po záberoch, presahy izolačných dosiek musia byť minimálne 5 cm. Týmto spôsobom je možné podrezať a vyklinovať naraz až 30 m muriva.
 • prerezávanie rohov a kútov je vykonávané ručnou pílou.
 • vyplňovanie drážok sa obojstranne omietne cementovou maltou s vodoodpudivými prísadami. Po 80 – 100 cm sa vložia injektážne trúbky. Zmes 20% piesku a 80% cementu a plastifikátora sa pomocou injektážneho zariadenia vstrekuje tlakom 0,1 MPa do pripravených otvorov.
 • špára sa stáva vodonepriepustnou.
 • povrchová úprava muriva pomocou sanačnej omietky.
   

 

VLHNUTIE MURIVA A JEHO PRÍČINY

Vlhké murivoVoda a soli spôsobujú najväčšiu časť všetkých porúch stavieb. Vlhkosť muriva ohrozuje nielen stavebný objekt, ale aj zdravie ich obyvateľov. Takto napríklad vzniká priestorovo hygienické zaťaženia ako sú plesne.
K tomu sa pridávajú vysoké tepelné straty následkom dotknutých častí plášťa budov. Tam, kde žijú a pracujú ľudia, musia byť múry a pivnice suché a tesné. Nehovoriac o defektoch vodovodných a odpadových potrubí a netesnostiach striech budov. Škody strešných plôch vplyvom netesnosti a vlhka môžu vznikať z nasledujúcich príčin.

 

Dážď a striekajúca vodaZaťaženie dažďom a striekajúcou vodou

Vlhkosť preniká neexistujúcou alebo poškodenou podlahovou izoláciou do muriva.

 

 

 

Hygroskopická vlhkosťHygroskopická vlhkosť

Soli v stene majú tú vlastnosť hygroskopie, že zachytávajú vlhkosť zo vzduchu a okolia a ukladajú ju v materiáli stavby.

 

 

 

Kondenzácia v muriveKondenzácia

Na chladnejších plochách, ktoré vznikajú tepelnými mostami v stene, sa vodná para zráža na vodu. Ide o kondenzačnú vlhkosť.

 

 Vonkajšia vhlkosťVlhkosť presakujúca zvonku

Vlhkosť preniká chýbajúcou alebo poškodenou vonkajšou izoláciou do muriva alebo do podlahovej dosky.

 Vzlínajúca vlhkosťVzlínajúca vlhkosť

Vlhkosť preniká cez poškodený alebo chýbajúci horizontálny uzáver alebo cez vonkajšiu izoláciu do muriva a stúpa kapilárne.

 • v prvom stupni sa vykoná oddelenie muriva – prerezanie muriva.
 • v druhom stupni sa vloží nová hydroizolácia a špára sa uzavrie pevnostnými klinmi s injektážou.
 • reťazová píla má jednotlivé články reťaze z tvrdokovu. Je určené pre tehelné murivo s rovnou ložnou špárou.
 

 

Realizujeme

Profi zľavy

 

Zľava Villeroy-BochZľava 20% na svietidlá Jorvik Zľava na keramiku Soukup Zľava 35% na dvere a zárubne od GET Štúdio Dverí Zľava 25% na dvere a zárubne Sapeli Zľava Siko Zľava Adlo Zľava Parkett StoreZľava Artica Decor Zľava Agrob Zľava KomandorZľava Zlomek Zľava AgrobZľava 20% na obklady a dlažby RakoZľava 20% na obklady a dlažby Rako

 

 

Povedali o nás

73 Rád by som sa tiež touto cestou podelil so skúsenosťou s firmou PROFIMAJSTER. Spoločnosť sme požiadali o pomoc s rekonštrukciou staršieho bytového domu. Boli sme veľmi spokojní už od úvodnej kalkulácie, kde sa myslelo aj na najmenšie detaily. Práce prebiehali bez komplikácii a presne podľa dohodnutého harmonogramu. Páni majstri sú veľmi šikovní, milí a pracujú naozaj čisto. Počas prác nebol najmenší problém či už s dodatočnými úpravami, prípadne s doplnením projektu. Bolo zrejmé, že Profimastri vedia čo majú robiť a na základe svojich dlhoročných skúseností nám neváhali poradiť a vždy nájsť vhodné riešenie. Ak zvažujete úpravu svojho bývania, respektíve pracoviska, odporúčam osloviť spoločnosť PROFIMAJSTER. Ďakujem za spoluprácu a nech sa darí.
Tomáš, Bratislava - Staré Mesto

72 Profimajster som kontaktoval ohľadom kompletnej rekonštrukcie panelákového bytu. Od začiatku (dohadovania termínu rekonštrukcie, podmienok, realizácie) až do konca (zakončenia rekonštrukcie, finálnej platby, prípadných dorábok po rekonštrukcii) sa pán Kurpaš (ako aj robotníci) správali veľmi profesionálne. Špeciálne by som chcel oceniť prístup pána Kurpaša, ktorý vyhovel mojím naáročným požiadavkám, kde sa dalo, a kde to nešlo, tam sme našli spoločné riešenie. Mimoriadne spokojný som bol s pánom Kožíkom, ktorý bol zodpovedný za sadrokartón a znížené stropy, maľovku a finálne aj pokládku podláh v celom byte. Jeho nadpriemerný pro-zákaznícky prístup uľahčili celú rekonštrukciu. Neváhal bg som mu zveriť do rúk ďaľšiu rekonštrukciu. Čo sa týka bodov, ktoré by sa mohli vylepšiť, by bola proaktívnejšia komunikácia zo strany pána obkladača, ktorou by sme sa mohli vyhnúť jemným - no pomerne viditeľným - estetickým chybám a nedostatkom na dlaždiciach. Toto je ale bod, ktorý píšem z dôvodu možno chorobného puntičkárstva. Obklady inak držia v poriadku. Čas rekonštrukcie bol skoro presne dodržaný, kde došlo k predĺženiu o 1,5 týždňa. Toto však bolo stále zahrnuté v odchýlke, na ktorú sme boli dopredu upozornení pánom Kurpašom, a skoro určite to bolo spôsobené našimi špecifickými požiadavkami počas rekonštrukcie. Takže pri tomto bode 100%. Čo sa týka dodržania odhadovaného rozpočtu a nákladov, bola odchýlka približne len o6-7%. Avšak, opäť to bolo spôsobené našími špeciálnymi a dodatočnými požiadavkami počas rekonštrukcie. Takže aj tu veľmi veľká spokojnosť. Celkovo by som firmu Profimajster ohodnotil 9/10 a určite by som ju odporučil hocikomu, kto potrebuje komplexnú rekonštrukciu a nechce ju realizovať sám. Určite by som Profimajster oslovil v prípade rekonštrukcie znovu.
S pozdravom, Janík

71 Chcela by som Vám aj touto cestou vysloviť poďakovanie za perfektne zvládnuté práce v našom byte. Boli sme veľmi spokojní s tým, ako promptne ste reagovali na akékoľvek naše dodatočné požiadavky. Takisto majstri, ktorí u nás pracovali - boli veľmi ochotní, ústretoví, trpezliví, pracovali systematicky a pedantne. Byt bol odovzdaný uprataný od hrubej špiny, kalkulácia nebola prekročená, termín dodržaný. Vašu firmu budeme odporúčať svojim známym a čokoľvek by sme v budúcnosti plánovali rekonštruovať, vieme, na koho sa obrátiť. Ešte raz ďakujeme, želáme Vám veľa úspechov.
Katarína Ilnická - Centrum

70 Chcem sa podakovat za bezproblemovu rekonstrukciu, pri mojich skusenostiach sa to nestava casto. Profesionalny pristup pana Sekeraka, ochota remeselnikov a cele zastresenie Profimajstrov bolo na vysokej urovni.Budem sa tesit na dalsiu spolupracu.
Mgr.art Zuzana Funková - Ružinov

69 Po drobnej predchadzajúcej menšej práci u nás na hoteli kde sme si ich vyskúšali, sme sa opät rozhodli pre firmu PROFIMAJSTER. Robili sme rozsiahlu rekonštrukciu penziónu, kúrenie, rozvody voda - 3 poschodia, podlahové kúrenie, potery, obkladanie, drevné montáže a všetko vyšlo načas a podľa vopred dohodnutých pravidiel. Hlavne to zvládli načas, lebo termín bol daný keďže nám potom už prichádali nový hostia...
Hedviga Chromá - Neustift, Rakúsko

68 We hired Profimajster for a complete renovation of our apartment. They have done a professional work and we are very satisfied with the results. The quality of the materials they used is very good. Our communication was very good and they answered all our requests promptly. They also collaborated very well with our architect. I would definitely...
Anca Bejan - Palisády

čítať viac

 
Daľšia rerefencia(vľavo)
Chcela by som Vám aj touto cestou vysloviť poďakovanie za perfektne zvládnuté práce v našom byte. Boli sme veľmi spokojní s tým, ako promptne ste reagovali na akékoľvek naše dodatočné požiadavky. Takisto majstri, ktorí u nás pracovali - boli veľmi ochotní, ústretoví, trpezliví, pracovali systematicky a pedantne. Byt bol odovzdaný uprataný od hrubej špiny, kalkulácia nebola prekročená, termín dodržaný. Vašu firmu budeme odporúčať svojim známym a čokoľvek by sme v budúcnosti plánovali rekonštruovať, vieme, na koho sa obrátiť. Ešte raz ďakujeme, želáme Vám veľa úspechov.
Katarína Ilnická - Centrum
Chcem sa podakovat za bezproblemovu rekonstrukciu, pri mojich skusenostiach sa to nestava casto. Budem sa tesit na dalsiu spolupracu. Profesionalny pristup pana Sekeraka, ochota remeselnikov a cele zastresenie Profimajstrov bolo na vysokej urovni.
Mgr.art Zuzana Funková - Ružinov
Po drobnej predchadzajúcej menšej práci u nás na hoteli kde sme si ich vyskúšali, sme sa opät rozhodli pre firmu PROFIMAJSTER. Robili sme rozsiahlu rekonštrukciu penziónu, kúrenie, rozvody voda - 3 poschodia, podlahové kúrenie, potery, obkladanie, drevné montáže a všetko vyšlo načas a podľa vopred dohodnutých pravidiel...
Hedviga Chromá - Neustift, Rakúsko
We hired Profimajster for a complete renovation of our apartment. They have done a professional work and we are very satisfied with the results. The quality of the materials they used is very good. Our communication was very good and they answered all our requests promptly. They also collaborated very well with our architect. I would definitely...
Anca Bejan - Palisády
Rada by som Vám – a to všetkým – poďakovala za dokončenú rekonštrukciu bytu. Nebudem tajiť, že som mala obavy z toho, ako to dopadne. Ako stavebník som nemala bohaté skúsenosti a aj tie neboli dobré. Predchádzajúce firmy nedodržali termíny, kvalitu prevedenia, rozpočet podstatne prekročili. A výpočet problémov ešte nie je konečný.
Ing. Alena Odlerová - Ružinov
Daľšia rerefencia(vpravo)